תואר בחינוך

חינוך הינו אחד מבין התחומים המשמעותיים ביותר בכל חברה. באמצעות מערכת חינוך מגובשת ניתן ללמד את הילדים והנוער מכל המגזרים מקצועות שיתרמו להתפתחותם, וכן להעניק להם מידות של ערכים. על מנת לייעד את הפרטים בחברה להתנהגות קונפורמית, ולהדריכם להיות הדור הבא שמנהל את החברה, יש להקדיש השקעה בתחום החינוך.

לימודי חינוך באקדמיה מוצעים במגמת לימודי תואר ראשון בחינוך  B.A או B.Ed, ולימודי תואר שני בחינוך – תואר מוסמך M.Ed. תואר בחינוך מקנה לבוגריו איכויות רבות וידע מקצועי רב אודות מערכות החינוך השונות, ייעוץ חינוכי, וניהול של תכניות לימוד במערכת החינוך, אך איננו מזכה את בוגריו ביכולת להיות מורה בבתי ספר או גני ילדים. בכדי להיות מוסמכים בתחום ההוראה, על האקדמאים ללמוד הוראה בנוסף. לימודי הוראה מוצעים במגוון של מוסדות לימוד אקדמאיים או מכללות לחינוך ברחבי הארץ, ובחלק מתכניות הלימודים לקראת תואר בחינוך לימודי ההוראה משתלבים בתכנית הלימודים כמקשה אחת.

בכל לימודי תואר בחינוך, מוצעים לסטודנטים מגוון של התמחויות בהם יוכלו להתמקצע. בין תחומי ההתמחות לאנשי חינוך קיימים : התמחות בחינוך מיוחד בטווחי גילאי שונים, התמחות בחינוך בשילוב אמנויות, הוראת מקצועות מסוימים, ועוד מגוון של מסלולים ענפים בתחום החינוך.